Nasmej se in se informiraj! Z zabavnimi posnetki razbijamo mite o Skupni kmetijski politiki.

Verjetno ste že vsi slišali za Skupno kmetijsko politiko, vendar se nikoli niste poglabljali v to, kaj ta pojem pomeni in kaj se lahko s Skupno kmetijsko politiko doseže.

Zato smo se odločili, da v sklopu projekta AGRI FutureGenerations s pomočjo zabavnih posnetkov približamo Skupno kmetijsko politiko in pojasnimo, da ni namenjena zgolj kmetom, ampak vsem nam.

Lokalna hrana ni le bolj okusna, temveč tudi prijaznejša do našega zdravja in okolja. Sveže pridelki z bližnjih kmetij ohranijo več hranil, kar pozitivno vpliva na zdravje celotne družine.

Manj transportnih kilometrov pa pomeni manj izpustov ogljikovega dioksida, s čimer aktivno prispevamo k zmanjševanju podnebnih sprememb.

Poleg tega z nakupom pri lokalnih kmetih krepimo našo skupnost in jih podpiramo v njihovem prizadevanju za boljšo prihodnost.

 

Foto: Jure Banfi

Kako trajnostno pomaga skupna kmetijska politika?

Evropska skupna kmetijska politika podpira trajnostno kmetovanje, ki spodbuja uporabo naravnih metod in zmanjšuje odvisnost od kemičnih dodatkov.

Evropska unija vlaga v kmetijske prakse, ki prinašajo več ekoloških izdelkov na naše krožnike. Trajnostno kmetijstvo je ključ do bolj zdravega okolja in višje kakovosti hrane.

 

Slika je simbolična.

Preprosti koraki za spremembo

Vsak posameznik lahko prispeva k večji trajnosti s preprostimi odločitvami. Obisk lokalne tržnice ali ekoloških kmetij omogoča nakup sveže in kakovostne hrane.

Priprava lastne zimnice, na primer vlaganje zelenjave ali kuhanje domače marmelade, ne le ohranja okus sezone, temveč je tudi cenovno ugodna in trajnostna rešitev.

Z vsakim nakupom lokalne hrane neposredno podpiramo kmete, skrbimo za okolje in hkrati vlagamo v prihodnost.

 

Foto: Jure Banfi

Tvoj krožnik, tvoja moč

Vsaka odločitev, ki jo sprejmemo kot potrošniki, vpliva na okolje in družbo. Izbira lokalne hrane je korak k trajnosti in boljši prihodnosti.

Nakup lokalno pridelanih izdelkov zmanjšuje vpliv na okolje, obenem pa zagotavlja svežo in hranljivo hrano na naših mizah.

Skupaj lahko ustvarimo spremembe – podprimo lokalne kmete in delimo to pomembno sporočilo z drugimi.

 

*Video je nastal v okviru projekta AgriFuture Generations.

Sofinancira Evropska unija. Vendar so izražena stališča in mnenja zgolj stališča in mnenja avtorja(-ev) in ne odražajo nujno stališč in mnenj Evropske unije. Zanje ne moreta biti odgovorna niti Evropska unija niti organ, ki dodeli sredstva.